Aktualności

Dzięki „bystremu oku” dzielnicowego zatrzymano seryjnego złodzieja rowerów

Data publikacji 25.07.2017

Pamięć wzrokowa dzielnicowego ze Świnoujścia doprowadziła do zatrzymania mężczyzny mającego na swoim koncie kradzieże rowerów. 30-latek postanowił uczynić z tego procederu swoje źródło utrzymania. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Dzielnicowy ze świnoujskiej komendy zwrócił uwagę na informację oraz zdjęcie o skradzionym rowerze zamieszczone na jednym z profili społecznościowych. Podczas obchodu w rejonie służbowym zauważył odpowiadający zdjęciu jednoślad, na którym poruszał się notowany za przestępstwa mieszkaniec miasta.

Typowany jako sprawca kradzieży roweru 30-letni świnoujścianin został zatrzymany. Rozpytywany mężczyzna przyznał się do przestępstwa oraz wskazał miejsce ukrycia jednośladu. Policjanci zabezpieczyli go, po czym dotarli do osoby, która zamieściła ogłoszenie na portalu. Kobieta rozpoznała swój rower i złożyła  zawiadomienie o przestępstwie.

Dzięki skojarzeniu przez dzielnicowego treści ogłoszenia w Internecie z tym, co zauważył w swoim rejonie służbowym, rower o wartości 1500 zł został odzyskany i powrócił do rąk właścicielki. Przerwana została także seria kradzieży rowerów. Zatrzymany 30-latek okazał się seryjnym złodziejem. Przyznał się do kradzieży trzech sztuk, do których doszło w ciągu minionych dwóch tygodni na terenie miasta. Podczas przesłuchania wyjaśnił, że z kradzieży i paserstwa jednośladów zamierzał uczynić stałego źródło zarobkowania.  

Policjanci sprawdzają czy mężczyzna nie ma na swoim koncie więcej tego typu kradzieży. 30-latek stanie wkrótce przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

 

asp. sztab. Beata Olszewska / IK

Powrót na górę strony