Aktualności

Jechał za szybko – stracił prawo jazdy

Data publikacji 31.07.2017

Kolejny kierujący zatrzymany przez szczecineckich policjantów stracił prawo jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. 29 – letni mężczyzna pędził samochodem przez jedną z miejscowości powiatu szczecineckiego z prędkością 106 km/h, na odcinku gdzie było ograniczenie do 50 km/h.

W weekend podczas kontroli prędkości na drogach, policjanci szczecineckiej drogówki ujawnili kolejny przypadek przekroczenia dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. W miejscowości Gwda Mała mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej 29 – letniego kierującego pojazdem marki BMW. Mężczyzna nie dostosował prędkości jazdy do obowiązującego ograniczenia. Jechał w terenie zabudowanym 106 km/h.

Zgodnie z przepisami mężczyzna stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Za swój brak odpowiedzialności został ukarany również wysokim mandatem i punktami karnymi.

Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę. Pamiętajmy, iż poprzez rażące naruszenia przepisów ruchu drogowego narażamy nie tylko siebie, ale również innych uczestników ruchu drogowego na duże niebezpieczeństwo.

sierż. Ewa Żaglewska / IK

 

Powrót na górę strony