Aktualności

Policjanci zatrzymali sprawcę rozboju w Międzyzdrojach

Data publikacji 22.08.2017

W ciągu kilku godzin od napadu na lombard w nadmorskiej miejscowości ustalony został sprawca. Namierzyli go policjanci z Kamienia Pomorskiego i z KWP w Szczecinie, a dzięki współpracy z wielkopolskimi kryminalnymi zatrzymano na dworcu kolejowym w Poznaniu.

Wczoraj po południu, w popularnej nadbałtyckiej miejscowości doszło do napadu rabunkowego na jeden z lombardów. Sprawca po uprzednim grożeniu przedmiotem przypominającym broń  zażądał wydania pieniędzy, po czym po zabraniu pieniędzy zbiegł.
Policjanci pracujący przy sprawie zabezpieczali wszelkie ślady, użyty również został pies tropiący. Równocześnie inna grupa policjantów bezpośrednio po zdarzeniu poszukiwała sprawcy w terenie.
Prowadzący działania ustalili, że sprawca przemieszcza się w inny rejon Polski. Natychmiast podjęta została współpraca z Policją wielkopolską. Dzięki temu około godz. 22:00 sprawca został  zatrzymany.
Jeszcze dzisiaj 18-letni mieszkaniec Opola usłyszy zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia,a policjanci będą wnioskować o zastosowanie tymczasowego aresztu. Mężczyzna zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Świnoujściu, gdzie będzie przesłuchiwany. Za przestępstwo, które popełnił  grozi  kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.


sierż. Aleksandra Berenda/ podkom. Mirosława Rudzińska

Powrót na górę strony