Aktualności

KOSZALIŃSCY POLICJANCI ZABEZPIECZYLI PONAD PÓŁ KILOGRAMA AMFETAMINY

Data publikacji 22.08.2017

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą oraz Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zabezpieczyli ponad pół kilograma amfetaminy. W sprawie zatrzymane zostały cztery osoby w wieku od 39 do 49 lat.

Ograniczanie przestępczości narkotykowej to jeden z ważniejszych celów koszalińskiej Policji. Dzięki intensywnym działaniom policjantów z koszalińskiej komendy zatrzymanych zostało czterech mężczyzn w wieku od 39 do 49 lat, podejrzanych o posiadanie niedozwolonych substancji.
W trakcie przeszukania pomieszczeń i terenu posesji jednego z podejrzanych funkcjonariusze ujawnili słoik, a w nim zawiniątka z zawartością białego proszku. Po wstępnych badaniach przeprowadzonych przez technika kryminalistyki okazało się, że jest to ponad pół kilograma amfetaminy.
Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu. Następnie zostały wykonane z nimi czynności procesowe pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Koszalinie.
Zebrany w sprawie materiał dowodowy poddany zostanie ocenie przez prokuratora i to on zdecyduje o dalszym toku postępowania.
Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie znacznych ilości środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi  kara do 10 lat pozbawienia wolności.


    

sierż. Beata Gałka

 

Powrót na górę strony