Aktualności

Za szereg przestępstw trafił do aresztu

Data publikacji 26.09.2017

W ręce nowogardzkich policjantów wpadł 29-latek podejrzany o szereg włamań na terenie miasta. Zatrzymany mieszkaniec gminy Dobra odpowie również za posiadanie środków odurzających i groźby. Po usłyszeniu zarzutów, trafił na 2 miesiące do aresztu. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Analizą zgromadzonego materiału dowodowego w sprawie kradzieży z włamaniami na terenie Nowogardu, zajęli się kryminalni z miejscowego komisariatu. Podjęte przez nich działania, pozwoliły na wytypowanie i zatrzymanie sprawcy, który na swoim koncie miał włamanie do altany ogrodowej oraz usiłowanie włamania do domu jednorodzinnego i pomieszczenia biurowego, a także groźby karalne.

Sprawcą okazał się 29-letni mieszkaniec sąsiadującej gminy Dobra. Podczas zatrzymania policjanci znaleźli przy nim środki odurzające w postaci marihuany i amfetaminy.

Mężczyzna trafił do policyjnej celi, gdzie po przedstawieniu zarzutów sąd zdecydował o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w postaci 2 miesięcznego aresztu. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia. Policjanci ustalają czy 29-latek nie ma na swoim koncie jeszcze innych tego typu zdarzeń.


st. asp. Julita Filipczuk /KR

Powrót na górę strony