Aktualności

Ekspresowa kara za załamie przepisów przed i na meczu

Data publikacji 26.09.2017

Wczoraj w trybie przyspieszonym skazani zostali trzej mężczyźni za to, że złamali przepisy ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Dwóch z nich usłyszało zarzuty dotyczące wniesienia alkoholu na teren imprezy masowej, a trzeci posiadał przy sobie materiały pirotechniczne. Sąd skazał obwinionych na karę grzywny oraz zakazu wstępu na niektóre mecze piłki nożnej.

W minioną sobotę na szczecińskim stadionie przy ul. Karłowicza odbył się mecz piłki nożnej    Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze. W trakcie zabezpieczania imprezy policjanci zatrzymali  dwóch mężczyzn w wieku 28-33 lata, którzy wnieśli na teren imprezy alkohol.

Wczoraj mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego zostali skazani, bo sprawa trafiła do sądu w trybie przyspieszonym. Wobec dwóch z nich orzeczona została kara grzywny w wysokości 2 tys. zł. oraz zakaz wstępu na imprezy masowe mecze piłki nożnej z udziałem Pogoni Szczecin i Reprezentacji Polski rozgrywanych na terenie RP na okres dwóch lat.

Trzeci z mężczyzn został zatrzymany w punkcje przesiewowym zorganizowanym na dworcu Szczecin Dąbie. Mieszkaniec województwa śląskiego na widok funkcjonariuszy zachowywał się nerwowo, co wzbudziło podejrzenie policjantów. Po skontrolowaniu 25- latka, jadącego na mecz  mundurowi znaleźli przy nim petardę. Materiał pirotechniczny został zabezpieczony, a mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Dwa dni później stanął przed sądem w trybie przyspieszonym. Sąd uznał go winnym zarzucanego mu czynu i orzekł karę grzywny w wysokości 3 tys. zł., zakaz wstępu na imprezy masowe mecze piłki nożnej z udziałem Górnika Zabrze oraz Reprezentacji Polski rozgrywanych na terenie RP na okres dwóch lat z obowiązkiem stawiennictwa się w jednostce Policji przez okres pół roku oraz przepadek mienia na rzecz Skarbu Państwa.  


asp. szt. Irena Kornicz

 

Powrót na górę strony