Aktualności

Areszt za pobicie i groźby karalne

Data publikacji 18.10.2017

Na dwa miesiące do tymczasowego aresztu trafił 18 –latek, który wspólnie z 21- latkiem podejrzani są o pobicie przypadkowych mieszkańców Szczecina. Jeden z pokrzywdzonych został zaatakowany na ulicy, drugi w tramwaju. Obaj podejrzani usłyszeli zarzuty.

Do zdarzenia doszło w Centrum Szczecina. 18 – latek wraz z kolegą zaczepili przypadkowego przechodnia a następnie bili go i kopali po całym ciele. Ponadto obydwaj sprawcy grozili pokrzywdzonemu utratą  zdrowia i życia. Po przestępstwie mężczyźni oddalili się z miejsca zdarzenia. Jeszcze tego samego dnia  18 i 21 – latek zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu.

W tym czasie śledczy z Niebuszewa zbierali materiał dowodowy pozwalający na postawienie  im zarzutów. Funkcjonariusze w trakcie tych czynności potwierdzili też, że jeden z podejrzewanych, w tym samym dniu, w tramwaju uderzył małoletniego pasażera.

Szczecinianie  usłyszeli zarzuty pobicia  i kierowania gróźb karalnych. Dodatkowo 18 – latek usłyszał zarzut spowodowania obrażeń ciała u małoletniego.

Komendant Komisariatu Szczecin Niebuszewo wystąpił z wnioskiem do Prokuratury o zastosowanie wobec zatrzymanych środka zapobiegawczego. Sąd Rejonowy Szczecin - Centrum po rozpoznaniu wniosku prokuratora wydał postanowienie o zastosowaniu  wobec 18 – latka tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy.  

Za popełnione przestępstwa podejrzanym może grozić nawet kilka lat pozbawienia wolności.

asp.szt. Irena Kornicz

Powrót na górę strony