Pracownicy socjalni uczą się samoobrony - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Pracownicy socjalni uczą się samoobrony

Pracownicy socjalni podczas sowich codziennych obowiązków służbowych w środowiskach lokalnych wielokrotnie narażeni są na kontakt z osobami agresywnymi, nietrzeźwymi czy też znajdującymi się pod wpływem różnych środków. Osoby takie niejednokrotnie stwarzają realne zagrożenie dla ich życia czy też zdrowia.

Aby pracownicy socjalni mogli czuć się pewnie i bezpiecznie w realizacji swoich codziennych zadań funkcjonariusze łobeskiej komendy tj. st.sierż. Artur Radanowicz oraz mł.asp. Adam Maćkowiak zorganizowali dla nich szkolenie z zakresu samoobrony.

Pierwsza część szkolenia – teoretyczna dotyczyła zakresu, środków oraz możliwości zastosowania obrony koniecznej. Policjanci mówili o podstawach prawnych z których wynika kiedy i jakimi środkami należy podjąć czynności do obrony życia i zdrowia zarówno własnego jak i innych osób.

Druga natomiast część tego szkolenia była częścią praktyczną podczas, której policjanci uczyli pracowników socjalnych podstawowych technik samoobrony. Ćwiczyli z nimi jak należy zachować się i jak obronić w sytuacji kiedy niecodzienny „klient” ośrodka będzie chciał ich zaatakować, zadać cios ręką, nogą czy też innym niebezpiecznym narzędziem jak chociażby nóż.

Szkolenie to cieszyło się zainteresowaniem ze strony uczestników i chęcią jego kontynuacji dlatego też niewykluczone, że funkcjonariusze  w najbliższym czasie przygotują kolejne spotkania.

Asp. Arleta Szwacińska / IK

 • Pracownicy socjalni uczą się samoobrony
  1
 • Pracownicy socjalni uczą się samoobrony
  2
 • Pracownicy socjalni uczą się samoobrony
  3
 • Pracownicy socjalni uczą się samoobrony
  4
 • Pracownicy socjalni uczą się samoobrony
  5