Aktualności

Sprawca kradzieży rozbójniczej aresztowany

Data publikacji 02.11.2017

Policjanci z komisariatu w Złocieńcu zatrzymali 29-latka, odpowiedzialnego za kradzież rozbójniczą w Złocieńcu. W miniony piątek Sąd Rejonowy w Drawsku Pomorskim zastosował wobec sprawcy areszt tymczasowy.

Kilka dni temu do Komisariatu Policji w Złocieńcu dotarła informacja, iż w rejonie jednej ze szkół, dobrze znany lokalnym funkcjonariuszom, mężczyzna zaatakował pokrzywdzonego. Zaatakowany stawił skuteczny opór, jednak napastnik był coraz bardziej agresywny i kiedy wyjął nóż napadnięty zdecydował się na ucieczkę. W pewnym momencie z kieszeni wypadł mu portfel i telefon, które natychmiast znalazły się w rękach sprawcy. Gdy właściciel usiłował odzyskać swoje rzeczy sprawca zagroził mu śmiercią. Wobec takiego obrotu sprawy pokrzywdzony zdecydował się powiadomić o zdarzeniu Policję.

Krótko po tym funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie wspólnie ze swoimi kolegami ze Złocieńca ustalili miejsce pobytu sprawcy. Dzięki zdecydowanym działaniom przestępca szybko znalazł się w rękach policjantów. Przy zatrzymanym znaleziono także skradzione mienie.

Przestępca okazał się recydywistą, nie było to jego pierwsze przewinienie. Prokuratura Rejonowa po zapoznaniu się z materiałem dowodowym wystąpiła z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Sąd Rejonowy w Drawsku Pomorskim nie miał wątpliwości i przychylił się do wniosku. Sprawca na rozprawę będzie oczekiwał w areszcie. Za kradzież rozbójniczą grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.


 asp. szt. Maciej Zieliński /IK

Powrót na górę strony