Aktualności

Wzorowa postawa policjanta

Data publikacji 15.11.2017

Stał skulony, zakrwawiony w porwanej, niekompletnej odzieży na środku jezdni. W takim stanie świdwiński policjant zauważył 23-latka. Funkcjonariusz natychmiast udzielił pomocy mężczyźnie oraz na miejsce wezwał służby ratunkowe.

Sytuacja ta pokazuje, że policjant zawsze jest na służbie. Szybka reakcja policjanta Komendy Powiatowej Policji w Świdwinie i podjęcie przez niego działań doprowadziła do pierwszych zatrzymań w sprawie.

Aspirant Sztabowy Sylwester Wojtan, policjant pełniący na co dzień służbę w Zespole ds. Wykroczeń Komendy Powiatowej Policji w Świdwinie, w niedzielę rano jechał prywatnym samochodem, na służbę.

Przed godziną 5:40 w Świdwinie na środku jednej z ulic zauważył zakrwawionego mężczyznę, któremu natychmiast udzielił pomocy oraz wezwał na miejsce służby. Mężczyzna oświadczył, że minionej nocy został napadnięty i pobity, a stojąc na drodze szukał pomocy, lecz dotychczas wszystkie pojazdy go omijały. 23-latek został przekazany dla załogi pogotowia.

Aspirant Sztabowy Sylwester Wojtan, który interweniował i pomógł mężczyźnie będąc w czasie wolnym od służby, udowodnił, że policjant zawsze jest na służbie i musi być przygotowanym na niespodziewane interwencje i pomoc drugiemu człowiekowi.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdwinie niezwłocznie podjęli czynności prowadzące do ustalenia oraz zatrzymania sprawców. W związku z niedzielnym zdarzeniem zostało zatrzymanych trzech mężczyzn, mieszkańców powiatu świdwińskiego.


 

mł.asp. Katarzyna Kopacz/AG

Powrót na górę strony