Zarzuty za wręczenie łapówki policjantom - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Zarzuty za wręczenie łapówki policjantom

Funkcjonariusze z WRD w Stargardzie zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Mercedes, którego kierujący podczas jazdy korzystał w sposób niedozwolony z telefonu. Mężczyzna chcąc uniknąć odpowiedzialności za wykroczenie popełnił przestępstwo, bo wręczył policjantom łapówkę.

W niedzielę około godziny 10.30 w Kobylance zatrzymany został do kontroli pojazd marki Mercedes, którego kierujący popełnił wykroczenie drogowe. Otóż podczas jazdy korzystał z telefonu komórkowego. Ponadto podczas kontroli drogowej okazało się, że pojazd jest w złym stanie technicznym.
Sprawca wykroczeń usiłując uniknąć odpowiedzialności zaproponował policjantom dogadanie się, a kolejno, kiedy to nie poskutkowało, namawiając mundurowych do odstąpienia od wykonania czynności służbowych wręczył im 500 złotych.
Z uwagi na zaistniałą sytuację mundurowi zabezpieczyli banknoty, a podejrzewany 63-letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego trafił do policyjnego aresztu i teraz odpowie nie tylko za wykroczenia, ale również za wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom.
Mężczyzna usłyszał już stosowne zarzuty.    Za takie przestępstwo    kodeks przewiduje    karę pozbawienia    wolności nawet   do lat 10.