Aktualności

Aresztowani za kradzież samochodu z terenu Niemiec

Data publikacji 16.11.2017

W ubiegłym tygodniu dyżurny Komisariatu Policji w Mierzynie otrzymał informację o kradzieży pojazdu marki Audi z terenu Niemiec. Informację o tym zdarzeniu natychmiast przekazano wszystkim patrolom pełniącym służbę. Policjanci z Komisariatu Policji w Mierzynie zauważyli samochód na ulicy Weleckiej. Zatrzymani 2 sprawcy decyzją sądu zostali aresztowani.

Dyżurny Komisariatu Policji w Mierzynie otrzymał komunikat dotyczący samochodu matki Audi, którego kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej niemieckim policjantom.

Z dalszych informacji wynikało, że Audi wjechało do kraju w Lubieszynie i porusza się w kierunku Mierzyna.
Funkcjonariusze Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego na ulicy Weleckiej w Mierzynie zauważyli nadjeżdżający z dużą prędkością pojazd wskazany w komunikacie.


Podjęte przez funkcjonariuszy czynności przyczyniły się do zatrzymania samochodu. W momencie, kiedy kierowca Audi zorientował się, że policjanci chcą go zatrzymać zaczął uciekać w kierunku pobliskich pól.
 Policjanci po kilkuminutowym pieszym pościgu zatrzymali mężczyznę, jak się później okazało 23-letniego sprawcę kradzieży Audi. Skradzione mienie odzyskano w całości.

 Dalsze czynności w sprawie pozwoliły na ustalenie współsprawcy kradzieży samochodu. Zatrzymany 23-latek oraz ustalony 24-letni współsprawca trafili do policyjnego aresztu.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu kradzieży. Na wniosek Prokuratora Prokuratury Rejonowej Szczecin- Zachód w Szczecinie Sąd Rejonowy w szczecinie zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci aresztowania na okres 2 miesięcy od dnia zatrzymania.


Za przestępstwo, którego się dopuścili grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10.

 

KPP Police/AG

  • Aresztowani za kradzież samochodu z terenu Niemiec
  • Aresztowani za kradzież samochodu z terenu Niemiec
  • Aresztowani za kradzież samochodu z terenu Niemiec
Powrót na górę strony