Aktualności

Dzielnicowi zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniem – podziękowania dla funkcjonariuszy

Data publikacji 23.11.2017

W sobotę (18.11.2017r.) dzielnicowi z Dziwnowa zatrzymali na gorącym uczynku sprawcę kradzieży z włamaniem. 31-letni mieszkaniec powiatu kamieńskiego za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Pokrzywdzeni, którzy odzyskali skradzione mienie, podziękowali policjantom.

Po przyjęciu zawiadomienia o przestępstwie (kradzieży z włamaniem), do którego doszło na terenie gminy Golczewo, niezwłocznie na miejsce skierowano patrol dzielnicowych. Dzięki sprawnym działaniom stróżów prawa szybko zatrzymano 31-letniego sprawcę. Został on doprowadzony do policyjnego aresztu.

Jeszcze tego samego dnia odzyskano skradzione mienie. Mężczyzna usłyszał już zarzuty – przyznał się do winy.

Przestępstwo kradzieży z włamaniem (art. 279§1 Kodeksu karnego) zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Teraz o losie mężczyzny zadecyduje sąd.

Warto dodać, że w dniu 21.11.2017r. (wtorek) pokrzywdzeni, którzy odzyskali skradzione rzeczy, złożyli podziękowania na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Kamieniu Pomorskim mł. insp. Leszka Nowaka:

„…za bardzo sprawne i całkowicie profesjonalne przeprowadzenie dochodzenia wieńczone ujęciem złodzieja… Dziękujemy w szczególności – pani. mł.asp. Annie Kempie oraz st. sierż. Dariuszowi Surowieckiemu za skuteczność. Życzymy kamieńskiej Policji wysokiej skuteczności i bezpieczeństwa podczas wykonywanej pracy. Dziękujemy”.

 

sierż. Aleksandra Berenda /KR

 

Powrót na górę strony