Aktualności

Nowe radiowozy w komendach powiatowych

Data publikacji 21.12.2017

Nowe radiowozy zasiliły flotę pojazdów Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie. Samochody przekazane zostały do Komisariatu Policji w Nowogardzie. Ich zakup został sfinansowany ze środków budżetowych policji oraz środków przekazanych przez Urząd Miasta w Nowogardzie. Również Nowy Hyundai i 20 jest już na stanie KPP w Świdwinie. Jeździć nim będą funkcjonariusze z rewiru dzielnicowych.

Kluczyki do nowych radiowozów na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Goleniowie insp. Krzysztofa Targońskiego przekazał burmistrz Nowogardu oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Nowogardzie. Zakup radiowozów był możliwy dzięki zaangażowaniu i wsparciu finansowemu nowogardzkiego samorządu.
Nowy oznakowany policyjny radiowóz marki Opel Astra służyć będzie nowogardzkim policjantom do patrolowania miasta, natomiast nieoznakowana Kia Ceed wykorzystywana będzie przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego.  Nowe radiowozy niewątpliwie usprawnią pracę policjantów i pozwolą na jeszcze lepsze działanie na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców.

Nowy radiowóz usprawni też pracę policjantów z KPP w Świdwinie. Hyundai i20 będzie wykorzystany przez dzielnicowych miejskich. Starania o zakup nowego radiowozu przeznaczonego dla policjantów świdwińskiej komendy zostały rozpoczęte kilka miesięcy temu. Zaangażowanie włodarzy miasta w zapewnienie mieszkańcom poczucia bezpieczeństwa pozwoliło na wyasygnowanie ze środków budżetowych pieniędzy w wysokości połowy wartości nowego pojazdu.

st.asp. Julita Filipczuk
sierż. Michał Woźniak

Powrót na górę strony