Aktualności

Areszt za rozboje na mieszkankach Kołobrzegu

Data publikacji 29.12.2017

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie mężczyzna, który dokonał rozboju na dwóch mieszkankach Kołobrzegu. Sprawcy za popełnione przestępstwo może grozić do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło przed świętami na terenie Kołobrzegu. Jak ustalili mundurowi pracujący nad sprawą mężczyzna zaatakował w klatce schodowej na ul. Wojska Polskiego i Grochowskiej.
Za pierwszym razem sprawca zaatakował 76 -letnią kobietę uderzając i przewracając na ziemie w wyniku czego ta doznała złamania ręki.


W tym przypadku pokrzywdzona utraciła wyrwaną torebkę z zawartością pieniędzy w kwocie 40 złotych oraz dokumentów. Kilka godzin później zaatakował w podobny sposób 60- latkę, która została uderzona w twarz w wyniku czego miała złamania kości nosowych a łup sprawcy to ponad 400 złotych.

Zaalarmowani policjanci zintensyfikowali działania zmierzające do ustalenia sprawcy. Podany rysopis przez pokrzywdzone osoby pozwolił ustalić dane podejrzewanego o napady. Policjanci z komórek patrolowych oraz kryminalnych przeszukiwali za podejrzewanym rejon centrum miasta.

Po kilku godzinach od napadu został zatrzymany w jednej z klatek schodowych sprawca napadów. To 20 -letni mieszkaniec Gniezna.  
Mężczyzna usłyszał zarzut zagrożony karą do 12 lat pozbawienia wolności a Komendant Powiatowy  Policji w Kołobrzegu wystąpił do Prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec  zatrzymanego środka zapobiegawczego.

Decyzją sądu mężczyzna trafił na 3 miesiące do aresztu.        


asp. Tomasz Kwaśnik/AG

Powrót na górę strony