Aktualności

Obywatelskie zgłoszenie doprowadziło do zatrzymania pijanego kierowcy

Postawą godną naśladowania wykazał się jeden z uczestników ruchu drogowego, który przyczynił się do zatrzymania kolejnego kierującego na tzw. „podwójnym gazie”. Zgłaszający zauważył dziwnie zachowującego się kierowcę, który jechał osobówką całą szerokością drogi. Mężczyzna o swoich obawach powiadomił choszczeńskich policjantów. Dzięki temu 46-letni kierowca, który miał ponad dwa i pół promila alkoholu w organizmie został zatrzymany.

Na drodze między Słutowem a Reczem uczestnik ruchu drogowego zauważył dziwnie zachowującego się kierowcę, który jechał osobówką całą szerokością drogi. Zorientował się, że prawdopodobnie ma do czynienia z osobą mogącą być pod wpływem alkoholu. O swoich obawach powiadomił choszczeńskich policjantów.


Jego podejrzenia okazały się być słuszne. Kilka minut później choszczeńscy policjanci referatu ruchu drogowego zatrzymali wskazane auto do kontroli drogowej. Badanie alkomatem wykazało u mieszkańca powiatu stargardzkiego ponad dwa i pół promila alkoholu w organizmie. 46-latek poruszał się lanosem bez aktualnych badań technicznych. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu. Samochód został odholowany na parking strzeżony.


Policjanci apelują, aby reagować na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Każdy, nawet anonimowo, może powiadomić funkcjonariuszy pod numerem telefonu 112 lub 997 o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy taki sygnał.


sierż. szt. Jakub Pialik/AG