Aktualności

Zabezpieczony tytoń, spirytus i papierosy bez akcyzy

Data publikacji 08.01.2018

Ponad 55 kilogramów tytoniu, 100 litrów wyrobów spirytusowych i 22 tysiące sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy wykryli i zabezpieczyli koszalińscy policjanci z Wydziału PG wspólnie z funkcjonariuszami Zachodniopomorskiego Urzędu Celnego-Skarbowego. Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano na kwotę nie mniejszą niż 65 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i objęty został policyjnym dozorem.

Policjanci z koszalińskiej komendy stale monitorują obszar handlu nielegalnymi towarami. Na podstawie posiadanych informacji, podjęli czynności wobec 70-latka z powiatu koszalińskiego.
Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych zajmowanych przez mężczyznę, policjanci i funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego ujawnili tytoń, wyroby spirytusowe i papierosy bez polskich znaków akcyzy. Taki sam asortyment odnaleźli także w pojeździe należącym do 70-letniego mężczyzny.


Łącznie mundurowi zabezpieczyli ponad 55 kilogramów tytoniu, 100 litrów wyrobów spirytusowych i 22 tysiące sztuk papierosów.    Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano na kwotę nie mniejszą niż 65 tysięcy złotych na szkodę Skarbu Państwa.
Mężczyźnie zostały już przedstawione zarzuty, za popełnione przestępstwo zgodnie z przepisami wynikającymi z Kodeksu Karnego Skarbowego, grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratury 70-latek został objęty policyjnym dozorem.
       
       
        

podkom Monika Kosiec/AG

 

  • Zabezpieczony tytoń, spirytus i papierosy bez akcyzy
Powrót na górę strony