Bezpieczny Feriowóz - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Bezpieczny Feriowóz

Jednym z punktów „ABC bezpiecznej podróży” jest sprawdzenie stanu technicznego pojazdu przed wyjazdem na planowany urlop. Szczecińska drogówka przypomina, że istnieje możliwość przeprowadzenia kontroli stanu technicznego autobusu, który ma zawieźć nas, lub nasze pociechy, do miejsca wypoczynku.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie, w ramach akcji „Bezpieczne ferie 2017 – Bezpieczna droga do celu” przeprowadzają kontrole stanu technicznego autobusów wyjeżdżających w trasę z dziećmi lub młodzieżą, po uprzednim zgłoszeniu takiej kontroli po nr tel. 918213997. W planowanych godz. wyjazdu 06.30 – 10.00 takie kontrole odbywają się w wyznaczonym punkcie kontrolnym , przy ul. Sambora. W przypadku , kiedy taki wyjazd planowany jest w godzinach późniejszych patrol drogówki dokona kontroli w miejscu wskazanym. W związku z dużą liczbą zgłoszeń takich kontroli warto jest powiadomić o niej przynajmniej dzień wcześniej. Od piątku policjanci szczecińskiej drogówki sprawdzili już blisko 10 autobusów, jeden z nich, niestety ze względu na nieprawidłowy stan techniczny, takiej kontroli pozytywnie nie przeszedł.


Pamiętajmy, że „Bezpieczny feriowóz” to nie tylko sprawny technicznie pojazd. Bezpieczeństwo podczas podróży to też odpowiednie jej zaplanowanie, sprawdzenie dokumentów przed wyjazdem, właściwe rozmieszczenie bagażu, tak, aby nie ograniczał widoczności, a przede wszystkim TRZEŹWY i wypoczęty kierowca.


 

st. asp. Kucharska Marta