Aktualności

Zarzuty i areszt za usiłowanie rozbojów

Data publikacji 01.02.2018

Szczecińscy policjanci zatrzymali dwóch młodych obcokrajowców, którzy usiłowali dokonać trzech rozbojów. Tak naprawdę mężczyźni zaatakowali przypadkowe osoby bez żadnego konkretnego powodu. Obaj usłyszeli już zarzuty. Sąd na wniosek Prokuratora zastosował wobec podejrzanych tymczasowy areszt.

Szczecińscy wywiadowcy otrzymali zgłoszenie od  radiooperatora, że na Pogodnie nieznani wówczas sprawcy zaatakowali trzy przypadkowe osoby. Funkcjonariusze, którzy natychmiast pojechali w to miejsce zatrzymali dwóch obcokrajowców. Byli nietrzeźwi.
Jak ustalili mundurowi 19 i 27- latek w autobusie podeszli do pasażera i zażądali od niego pokazania biletu sieciowego po czym stwierdzili, że jest on nieważny i musi zapłacić 150 zł. 22 – letni pasażer był przekonany, że jest to kontroler. Gdy powiedział, że nie ma takiej kwoty to sprawcy zaczęli uderzać go pięściami po głowie.
Chwilę później na Pogodnie ci sami sprawcy podeszli do 38- latka, który szedł z zakupami. Mężczyźni zagrodzili mu drogę po czym uderzyli pięścią w głowę. Pokrzywdzony zdołał się oswobodzić i uciekł zawiadamiając o tym policjantów.
Pół godziny później w okolicach przystanku autobusowego mężczyźni zaatakowali 17- latka, któremu próbowali wyrwać z ręki telefon komórkowy wcześniej uderzając go w głowę i twarz. Młodzieniec wyrwał się oprawcom wzywając jednocześnie pomocy.

Sprawcy po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty usiłowania dokonania trzech rozbojów. Obaj nie przyznają się do zarzucanych mu czynów.
Prokurator po zapoznaniu się z materiałem dowodowym zgromadzonym w tej sprawie przez policjantów z Pogodna wystąpił z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec podejrzanych tymczasowego aresztu. Sąd przychylił się do tego wniosku
Zgodnie z obowiązującymi przepisami za to przestępstwo mężczyznom może grozić nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

 

asp.szt. Anna Gembala

 

Powrót na górę strony