Aktualności

Nietrzeźwy kierujący bez uprawnień poszukiwany sześcioma listami gończymi

Data publikacji 21.12.2015

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego koszalińskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który mając ponad promil alkoholu w organizmie prowadził fiata. 27-latek chcąc zmylić funkcjonariuszy, podawał fałszywe dane osobowe. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a dalsze sprawdzenia wykazały, że jest poszukiwany 6 listami gończymi.

Przez cały weekend policjanci z koszalińskiej drogówki sprawdzali kierowców pod kątem trzeźwości. Po północy w Koszalinie przy ul. Krakusa i Wandy zatrzymali do kontroli kierującego samochodem marki Fiat. Po zbadaniu alkotestem okazało się, że 27-latek ma ponad promil alkoholu w organizmie.

W trakcie przeprowadzanej kontroli mężczyzna podawał się za swojego brata, myśląc, że w ten sposób ukryje prawdziwą tożsamość. Podpisał się także fałszywymi danymi na protokole z badania stanu trzeźwości.


Funkcjonariusze po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych bazach danych, szybko odkryli, że podaje on nieprawdziwe dane osobowe. To nie wszystkie przewinienia mieszkańca Kołobrzegu. Policjanci ustalili także, że kierujący jest osobą nie posiadającą uprawnień do kierowania pojazdami, a ponadto jest poszukiwany sześcioma listami gończymi. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.


Dzisiaj 27-latek po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Za kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Za podszywanie się za inną osobę kierując tym samym wobec niej ściganie, kodeks karny przewiduje do 3 lat pozbawienia wolności.


Natomiast za fałszowanie dokumentu, poświadczając w nim nieprawdę grozi do 5 lat. Za swoje postępowanie mężczyzna odpowie przed sądem. Z uwagi na poszukiwania listami gończymi 27 - latek zostanie doprowadzony do zakładu karnego, w którym spędzi najbliższe miesiące.

Powrót na górę strony