Aktualności

Policjanci namierzyli sprawcę rozboju - teraz został aresztowany

Data publikacji 14.02.2018

Dyżurny oraz dzielnicowy z kołobrzeskiej jednostki, zatrzymali mieszkańca powiatu, który podejrzany jest o rozbój. Mężczyzna zaatakował kobietę przy sklepie grożąc jej nożem.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w centrum Kołobrzegu. Policjanci ustalili, że właściciel sklepu usłyszał uderzenie w okno i zauważył mężczyznę szarpiącego za odzież kobietę w wieku około 60 lat. Napastnik przyłożył ostrze noża do klatki piersiowej kobiety. Wtedy mężczyzna wybiegł z lokalu i spłoszył napastnika.

Zaatakowana kobieta zrelacjonowała , że mężczyzna groził jej nożem i zażądał pieniędzy . Ona sama była roztrzęsiona i nie chciała czekać na przyjazd Policji. Do chwili obecnej pokrzywdzona nie zgłosiła się na komendę.

Pracujący przy sprawie policjanci ustalili rysopis podejrzewanego mężczyzny, który został podany kołobrzeskim policjantom pełniącym służbę. Jeden z nich – oficer dyżurny, zauważył z okna dwóch mężczyzn, z których jeden był podobny do napastnika. Natychmiast wspólnie z dzielnicowym opuścili jednostkę i podążyli za mężczyznami, których po chwili zatrzymali i doprowadzili do komendy. Dalsze czynności potwierdziły, że jeden z nich był sprawcą napadu na kobietę.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy dał podstawę do przedstawienia 27-letniemu mieszkańcowi powiatu kołobrzeskiego zarzutu.. Mężczyzna przyznał się do rozboju. Sprawa trafiła do prokuratury a następnie do sądu, gdzie zapadła decyzja o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny.  Za dokonanie rozboju grozi  kara pozbawienia wolności do 12 lat.

 

asp. Tomasz Kwaśnik/ MR

Powrót na górę strony