Aktualności

Zaatakował ciężarną kobietę – trafił do aresztu

Data publikacji 27.02.2018

Bez skrupułów zaatakował ciężarną kobietę, która nie chciała wpuścić go na klatkę schodową. Mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia a szczecinianka trafiła na obserwację do szpitala. Już następnego dnia został rozpoznany i zatrzymany przez policjantki z Komisariatu Niebuszewo. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na dwa miesiące.

Do zdarzenia doszło w Szczecinie. Ciężarna kobieta wracała do domu razem z dwójką dzieci.

Kiedy otworzyła drzwi wejściowe na klatkę schodową mężczyzna wtargnął do środka. Szczecinianka próbowała mu zagrozić drogę, doszło między nimi do szarpaniny a następnie sprawca kopnął kobietę w brzuch i uciekł.

Ze względu na stan kobiety została przewieziona do szpitala na obserwację. Na szczęście ani jej ani dziecku nic się nie stało.

 

Po przyjęciu zawiadomienia nad sprawą pracowali policjanci z Niebuszewa. Po sprawdzeniu przyległych ulic nie zastali podejrzewanego. Na podstawie podanego rysopisu śledczy ustalili, że sprawcą może być 43- letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania.

 

Dzień po zdarzeniu policjantki z Komisariatu Niebuszewo wykonując inne czynności służbowe w centrum miasta zauważyły mężczyznę odpowiadającego rysopisowi. Zatrzymały go i doprowadziły do jednostki Policji.

Okazało się, że jest to podejrzewany o naruszenie nietykalności ciężarnej szczecinianki.

Mężczyzna usłyszał zarzut zagrożony karą do roku pozbawienia wolności, ponadto będzie odpowiadał za wybryk chuligański jakiego się dopuścił wobec bezbronnej kobiety.

Komendant Komisariatu Szczecin Niebuszewo wystąpił z wnioskiem do Prokuratury o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania.

Prokurator przychylił się do wniosku a sąd zadecydował, ze najbliższe dwa miesiące mężczyzna spędzi w areszcie. 43- latek był już wcześniej notowany za inne przestępstwa.

O dalszych jego losach zadecyduje wkrótce sąd.

 

asp. szt. Irena Kornicz

 

Powrót na górę strony