Aktualności

Pięć osób skazanych w trybie przyspieszonym po meczu

Data publikacji 27.02.2018

Wczoraj po południu sąd wydał wyroki wobec pięciu osób zatrzymanych podczas masowej imprezy sportowej. Cztery z nich skazane zostały za wniesienie alkoholu, jedna za posiadanie przy sobie niebezpiecznych środków pirotechnicznych.

Mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów zabezpieczających mecz. Następnie zostali doprowadzeni do komisariatu Szczecin Pogodno, gdzie pracownicy wydziału dochodzeniowo - śledczego przygotowywali materiał dowodowy. Zatrzymanym zostały przedstawione zarzuty, a następnie zostali przesłuchani. Czterem podejrzanym w wieku od 30-31 lat zarzucono posiadanie alkoholu na masowej imprezie sportowej tj. meczu piłki nożnej pomiędzy Pogoń Szczecin - Wisła Płock.
Sprawa w trybie przyspieszonym została przekazana do sądu, który wczoraj po południu wydał wyrok skazujący dla wszystkich oskarżonych, w postaci kary grzywny w wysokości po 2000 złotych każdy, zakaz wstępu na imprezy masowe, w tym mecze piłki nożnej ekstraklasy oraz mecze reprezentacji Polski rozgrywane na terenie Polski oraz poza granicami kraju na okres dwóch lat.

Piąta osoba - 24-letni mieszkaniec Płocka, została zatrzymana na dworcu Szczecin Dąbie, po tym jak policjanci ujawnili przy niej niebezpieczne przedmioty pirotechniczne w postaci trzech petard, w trakcie przejazdu zorganizowanego grupy uczestników meczu.     Po wdrożeniu trybu przyspieszonego i przekazanie sprawy do sądu, została wymierzona kara wobec 24-latka w postaci grzywny w wysokości 3000 zł., środek karny w postaci zakazu wstępu na imprezy masowe, w tym mecze piłkarskie ekstraklasy oraz rozgrywane przez polską kadrę narodową i polskie kluby sportowe poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej na okres dwóch lat oraz koszty i opłaty sądowe.

 

 

podkom. Mirosława Rudzińska

Powrót na górę strony