Aktualności

Odpowiedzą za liczne włamania

Data publikacji 28.02.2018

Kryminalni z drawskiej komendy zatrzymali pięciu młodych mieszkańców Drawska Pomorskiego. Przestępcy są odpowiedzialni między innymi za włamania na terenie powiatów drawskiego i świdwińskiego. Ich łupem padały między innymi: wyroby tytoniowe, pieniądze, elektronarzędzia, artykuły elektryczne i elektroniczne.

Do policjantów Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim od końca stycznia zaczęły napływać sygnały o usiłowaniach jak i też dokonanych włamaniach.
Sprawcy kradli wyroby tytoniowe, paliwo, urządzenia elektryczne, piły spalinowe, elektronarzędzia i elektronikę.
Zaangażowani w sprawę kryminalni wpadli na trop, który szybko zaprowadził ich do włamywaczy. Kolejne ustalenia wskazały, że przestępcy nie ograniczali się jedynie do kradzieży z włamaniem. Na koncie mieli również kradzież dokumentów i wyłudzenie pieniędzy. Szybko zatrzymano pierwsze trzy osoby. Mężczyźni usłyszeli zarzuty i złożyli wyjaśnienia.  
Gdy do sprawy włączyli się policjanci z komisariatu w Połczynie Zdroju zatrzymanie pozostałej dwójki było już tylko kwestią czasu. Sami przestępcy nie spodziewali się zatrzymania. Wpadli jadąc samochodem. Kierowca był nietrzeźwy. Urządzenie pomiarowe wykazało prawie 1,5 promila alkoholu.
Wobec dwóch mężczyzn  prokurator wystąpił z wnioskiem o areszt. Sąd Rejonowy w Drawsku Pomorskim po zapoznaniu się z dotychczas zgromadzonym materiałem dowodowym przychylił się do wniosku. Pozostałe osoby zostały objęte dozorem policyjnym.

 

asp.szt. Maciej Zielniński/AG

Powrót na górę strony