Aktualności

Podziękowania za wzorową postawę obywatelską

Data publikacji 05.03.2018

Komendant Miejski Policji w Koszalinie mł. insp. Krzysztof Sieląg spotkał się z mężczyznami, którzy ujęli sprawcę kradzieży. Ich szybka reakcja pokrzyżowała plany złodziejowi i uchroniła kobietę przed utratą torebki. Były podziękowania i gratulacje.

Komendant Miejski Policji w Koszalinie mł. insp. Krzysztof Sieląg wraz z Zastępcą przekazał bohaterom podziękowania za wzorową postawę obywatelską i wręczył listy gratulacyjne oraz drobny upominek. W rozmowie ze swoimi gośćmi komendant podkreślał, że Panowie wykazali się ponadprzeciętną czujnością, refleksem oraz odwagą.
Przypomnijmy: Do zdarzenia doszło w Koszalinie przy ulicy Giełdowej. Z relacji 19-letniej pokrzywdzonej wynikało, że idąc chodnikiem nagle poczuła jak sprawca szarpie za jej torebkę, wyrywa ją i ucieka. Kobieta natychmiast zaczęła wołać o pomoc. Za młodym mężczyzną w pościg ruszył przypadkowy przechodzień. Wspólnie z innym świadkiem zdarzenia ujęli 21-latka kilkaset metrów dalej i wezwali patrol policji.
Dzięki natychmiastowej reakcji mężczyzn i odważnej ich postawie kobieta odzyskała swoją torebkę, a sprawca został zatrzymany i usłyszał już zarzut kradzieży.
Komendant dodał, że wspomniane wydarzenie wskazuje, że skuteczność Policji w dużej mierze zależy od postaw obywateli. Podkreślił, że każde wsparcie w policyjnych działaniach ze strony lokalnej społeczności jest ważne, ale przede wszystkim buduje bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania  i przestrzeni publicznej.
Jesteśmy dumni z tego, że nasi mieszkańcy wykazali się taką odwagą i pokazali wszystkim, jak należy postępować w trudnych sytuacjach. Ten bohaterski czyn pozostanie w pamięci jako przykład bezinteresownej pomocy dla drugiego człowieka.

 


sierż. Beata Gałka/AG

  • Podziękowania za wzorową postawę obywatelską
  • Podziękowania za wzorową postawę obywatelską
  • Podziękowania za wzorową postawę obywatelską
Powrót na górę strony