Aktualności

Kołobrzescy kryminalni zlikwidowali plantację konopi indyjskich

Data publikacji 27.03.2018

Kołobrzescy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, mieszkańców Kołobrzegu, którzy w jednym z pomieszczeń mieszkalnych uprawiali konopie indyjskie. Funkcjonariusze zabezpieczyli u nich narkotyki, krzewy w różnym stadium rozwoju oraz urządzenia służące do ich uprawy. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Kołobrzescy funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej na terenie miasta w jednym z bloków w pomieszczeniu mieszkalnym  zlikwidowali plantację konopi indyjskich. Jak się okazało mężczyźni w jednym  z pokoi rozstawili folie termiczne i inne urządzenia i prowadzili nielegalna uprawę.
Śledczy zabezpieczyli ponad 35 gramów  marihuany, 32 krzewy marihuany oraz służące do ich uprawy urządzenia m.in. lampy z czujnikiem temperatury, wentylator, folie termiczne.  Sprawcy przestępstwa zostali zatrzymali. Zabronione substancję policjanci zabezpieczyli wraz z wykorzystywanymi do ich uprawy urządzeniami.

Jeden z mężczyzn usłyszał trzy zarzuty: dotyczące uprawy, udzielania w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i udzielania środków odurzających z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.
Wobec mężczyzny zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci trzy miesięcznego aresztu. Drugi z mężczyzn usłyszał zarzut uprawy środków odurzających a wobec trzeciego trwa postępowanie.
Podejrzanemu za popełnione przestępstwo może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


  st. sierż. Daniel Kolasiński/AG

 

 

Powrót na górę strony