Aktualności

Włamywali się do mieszkań - kradli biżuterię i pieniądze

Data publikacji 11.01.2016

Szczecineccy policjanci zatrzymali trzech sprawców, którzy włamywali się do mieszkań na terenie Szczecinka. W stosunku do jednego z mężczyzn sąd już zastosował tymczasowy areszt a pozostali objęci zostali dozorem Policji. Mężczyźni zostali już przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Podejrzanym za te przestępstwa grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Do pierwszego zdarzenia doszło kilka dni temu. Jak ustalili mundurowi  podczas usiłowania włamania do pierwszego z mieszkań w Szczecinku sprawcom przeszkodziła kobieta, która weszła do klatki schodowej.
 
W tym przypadku sprawcy uszkodzili tylko zamek drzwi wejściowych do mieszkania. Uparcie realizując swój cel jeszcze tego samego dnia sprawcy wytypowali kolejne mieszkanie na jednym z osiedli mieszkaniowych w Szczecinku.

Tym razem łupem sprawców padło mienie o łącznej wartości  ponad 33 000 zł, w tym  biżuteria, pieniądze a nawet męskie podkoszulki i majtki. Intensywne działania policjantów z Wydziału Kryminalnego KPP w Szczecinku pozwoliły na ustalenie, że trzech mężczyzn wynajęło pokój w jednym z ośrodków wypoczynkowych na terenie Szczecinka.

Mieszkańcy Warszawy zostali zatrzymani w piątek. Jak ustalili mundurowi - trójka mężczyzn w wieku 24-31 lat wspólnie podróżowała w kierunku miejscowości nadmorskich. Zatrzymanie się w Szczecinku było spontaniczną decyzją realizacji z góry powziętych przez nich planów. Warszawiacy, chcieli w sposób łatwy i przyjemny pozyskać środki na spłatę długów.

Funkcjonariusze odzyskali  część skradzionego przez mężczyzn mienia. Wszyscy z zatrzymanych mężczyzn byli wcześniej karani za przestępstwa przeciwko mieniu. Komendant  wystąpił z wnioskiem do Prokuratury o zastosowanie wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Prokurator po zapoznaniu się ze sprawą objął dozorem Policji dwóch mężczyzn a wobec najstarszego sprawcy sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. 

Powrót na górę strony