Aktualności

Aresztowany na trzy miesiące za rozbój z nożem

Data publikacji 29.03.2018

Działania operacyjne policjantów ze Świnoujścia doprowadziły do zatrzymania sprawcy rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Mężczyzna wszedł do jednego ze sklepów i groził pracownicy nożem, a następnie ukradł pieniądze. Nie cieszył się długo wolnością i swoim łupem, ponieważ został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Na dzisiejszym posiedzeniu sąd zdecydował o aresztowaniu go na 3 miesiące.

Do napadu doszło podczas niedzielnego popołudnia. Sprawca wszedł do jednego ze sklepów w centrum Świnoujścia, a następnie terroryzując pracownicę i grożąc nożem, ukradł z kasetki pieniądze, po czym oddalił się w nieznanym kierunku.

Analiza zebranego materiału dowodowego oraz wytężone działania policjantów pozwoliły na wytypowanie sprawcy rozboju. Jego zatrzymanie było więc tylko kwestią czasu. Zaledwie kilka dni po popełnieniu przestępstwa, świnoujscy stróże prawa zatrzymali podejrzewanego. Okazał się nim 39-latek bez stałego miejsca zamieszkania.

Mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Świnoujściu, gdzie usłyszał zarzuty.

Na wczorajszym posiedzeniu sędzia przychylił się do wniosku Prokuratury i zastosował wobec 39-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

W świetle obowiązujących przepisów za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności; jeżeli sprawca tego przestępstwa popełnia je z użyciem niebezpiecznego narzędzia, grozić mu może kara więzienia na czas nie krótszy niż 3 lata.

 

asp. szt. Beata Olszewska / IK

 

Powrót na górę strony