Aresztowany odpowie w recydywie z popełnione rozboje - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Aresztowany odpowie w recydywie z popełnione rozboje

Data publikacji 12.01.2016

Szczecińscy policjanci zatrzymali i rozliczyli 30-latka, który po uprzednim użyciu przemocy okradł mieszkankę Szczecina. Mężczyzna odpowie również za usiłowania rozbojów w stosunku do dwóch innych kobiet. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

Pokrzywdzone w sprawie są trzy kobiety w wieku od 16 do 35 lat. Mężczyzna po uprzednim zadawaniu uderzeń rękami i nogami okradał je z telefonów komórkowych i biżuterii. Do zdarzeń doszło w ciągu jednego dnia wczesnym rankiem w centrum miasta. Dwukrotnie nie udało mu się okraść kobiet ponieważ na zdarzenia reagowały osoby postronne.


Po tym jak jedna z nich zawiadomiła policjantów, 30-letni mieszkaniec Szczecina został namierzony przez patrol z ogniwa interwencyjnego. Zatrzymanie miało miejsce w kilkadziesiąt minut od zdarzenia, mężczyzna w międzyczasie zdążył wrócić do mieszkania i przebrać się. Sprawa prowadzona jest przez funkcjonariuszy z komisariatu Szczecin Pogodno. Tam mężczyzna został rozpytany, a następnie przedstawiono mu zarzuty rozboju i dwa usiłowania rozboju. Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Ponad półtora roku temu opuścił zakład karny gdzie obywał kary pozbawienia wolności m.in. za rozboje. Dlatego tym razem będzie odpowiadał w warunkach recydywy co powoduje zaostrzenie kary. Dzisiaj w sądzie zapadała decyzja o aresztowaniu podejrzanego na trzy miesiące. Grozi mu do 15 lat pozbawiania wolności.