Aktualności

Poszukiwany listami gończymi podawał się za brata bliźniaka

Data publikacji 11.04.2018

Policjanci z Posterunku Policji w Mielnie zatrzymali 37-latka, który ukrywał się przeszło dwa lata przed organami ścigania. Mężczyzna był poszukiwany pięcioma listami gończymi, głównie za oszustwa.

Poszukiwaniami 37-latka, za którym sądy i prokuratury łącznie wydały, aż pięć listów gończych, zajęli się funkcjonariusze z Posterunku Policji w Mielnie.

Mężczyzna był świadomy tego, co mu grozi i od ponad dwóch lat ukrywał się przed organami ścigania. Ustalenie miejsca pobytu 37-latka nie było łatwe, gdyż jak się okazało ma on brata bliźniaka, bardzo podobnego do siebie. W momencie ustalania tożsamości poszukiwany miał udawać swojego brata, podając jego dane osobowe. Mężczyzna celowo nie nosił przy sobie żadnych dokumentów, które mogłyby go zidentyfikować.

Czynności operacyjne prowadzone przez policjantów z Mielna doprowadziły do ustalenia miejsca pobytu mężczyzny.

Funkcjonariusze zatrzymali 37-latka jak wchodził do sklepu po drobne zakupy. Mężczyzna był zaskoczony i nie spodziewał się mundurowych. Myślał, że mu się uda i podczas zatrzymania próbował wprowadzić w błąd funkcjonariuszy..

Policjanci mieli jednak dokładną wiedzę czym różnią się między sobą mężczyźni i w momencie zatrzymania nie mieli żadnych wątpliwości co do tożsamości poszukiwanego.

Zgodnie z dyspozycją sądu 37-latek został przewieziony do aresztu.

 

 

 

 

podkom. Monika Kosiec

Powrót na górę strony