Aktualności

Policyjny pies patrolowo- tropiący odnalazł zaginionego mężczyznę

Data publikacji 30.04.2018

Policyjny przewodnik z KMP w Szczecinie z pomocą psa patrolowo-tropiącego, odnalazł zaginionego mężczyznę. Karzeł doprowadził mundurowych do 69-latka. Mężczyzna cały i zdrowy trafił pod opiekę rodziny.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie otrzymał informację o zaginięciu 69- latka, który choruje na Alzhiemera. Na miejsce zdarzenia, w rejon działek na Pomorzanach, natychmiast skierowani zostali funkcjonariusze. Tam w rozmowie z żoną zaginionego mundurowi wstępnie ustalili, że około godziny 18.00 mężczyzna wykorzystując chwile nieuwagi oddalił się w nieznanym kierunku.


Przed godziną 22.00 rodzina  postanowiła poinformować o wszystkim Policję. Mundurowi oraz przewodnik psa służbowego z Ogniwa Przewodników Psów Służbowych  Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie natychmiast rozpoczęli akcję poszukiwawczą.
Po udostępnieniu rzeczy osobistych 69-latka, pies służbowy o imieniu  Karzeł podjął ślad, prowadząc policjantów w kierunku przystanku tramwajowego po czym stracił trop.  Przewodnik psa służbowego st. sierż. Piotr Szczepanowski ponownie jednak postanowił sprawdzić okoliczne ulice, rozpytał napotkane osoby czy nie widziały starszego mężczyznę. Jego dociekliwość i policyjny węch Karła  doprowadziły do odnalezienia zaginionego.


Policjanci natychmiast  poinformowali dyżurnego o odnalezieniu 69-latka i przekazali po opiekę rodziny.

podkom. Anna Gembala

  • Policyjny pies patrolowo- tropiący odnalazł zaginionego mężczyznę
  • Policyjny pies patrolowo- tropiący odnalazł zaginionego mężczyznę
Powrót na górę strony