Aktualności

Areszt za posiadanie narkotyków

Data publikacji 30.04.2018

Policjanci z Wydziału Kryminalnego koszalińskiej komendy zatrzymali 17-latka, który posiadał w mieszkaniu ponad 270 gramów różnego rodzaju narkotyków. Zarzut posiadania znacznej ilości zabronionych środków, to pierwsze konsekwencje prawne jakie już spotkały mężczyznę. Sąd wydał postanowienie o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Mężczyzna wpadł w ręce kryminalnych w wyniku przeprowadzonej kontroli drogowej. 17 - latek został zatrzymany przez mundurowych z Wydziału Ruchu Drogowego. W czasie legitymowania kierujący zachowywał się bardzo nerwowo. Funkcjonariusze po  sprawdzeniu samochodu już wiedzieli jaka była tego przyczyna. W wyniku przeszukania wewnątrz samochodu ujawnili woreczek strunowy z niewielką zawartością zakazanych ustawą substancji.

W toku podjętych dalszych czynności kryminalni podczas przeszukania mieszkania, które zajmował mężczyzna, znaleźli ukrytą znaczną ilości narkotyków.  Łącznie kryminalni zabezpieczyli 200 gramów marihuany oraz 190 sztuk tabletek ekstazy. Narkotyki podzielone były na tzw. działki      i przygotowane do sprzedaży.
Tego samego dnia mężczyzna został zatrzymany i umieszczony  w policyjnym areszcie. Sąd przychylił się do złożonego wniosku i zastosował wobec podejrzanego izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.
Za posiadanie znacznych ilości narkotyków ustawa przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

 

podkom   Monika Kosiec/AG

 

  • areszt narkotyki
  • areszt narkotyki
  • areszt narkotyki
Powrót na górę strony