Aktualności

Nielegalny tytoń i spirytus

Data publikacji 19.01.2016

Choszczeńscy kryminalni współpracując z funkcjonariuszami Urzędu Celnego Sekcji Dozoru w Myśliborzu zabezpieczyli 659 litrów spirytusu i 29, 5 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy o łącznej wartości około 57 tysięcy złotych. Nielegalny tytoń i spirytus należały do dwóch mieszkańców Choszczna. Obaj mężczyźni za swoje czyny odpowiedzą z art. 65 kodeksu karnego skarbowego. Jeden za przestępstwo, drugi za wykroczenie skarbowe.

41-letni mieszkaniec Choszczna został zatrzymany przez funkcjonariuszy na ulicy Wolności. Miał ze sobą parcianą torbę z zwartością 2, 5 kg tytoniu i 10 litrów spirytusu. W jego miejscu zamieszkania policjanci znaleźli kolejne 5 litrów spirytusu. Jak ustalili mundurowi mężczyzna większość trefnego towaru przechowywał w piwnicy znajomego. To tam funkcjonariusze zabezpieczyli 624 litry spirytusu w litrowych i pięciolitrowych plastikowych butelkach oraz woreczki foliowe i worek jutowy z zawartością 23 kg tytoniu.

52-latek, który udostępnił zatrzymanemu mężczyźnie piwnicę w innym pomieszczeniu tego samego budynku posiadał 4 kg tytoniu i 20 litrów spirytusu bez polskich znaków akcyzy.

 

 

    

 

Powrót na górę strony