Aktualności

V Finał „ Bezpiecznego Przedszkolaka”

Data publikacji 19.06.2018

W dniu 19 czerwca 2018 roku o godzinie 10:00 w auli Wyższej Szkoły Humanistycznej w Szczecinie odbył się V finał pilotażowego partnerskiego programu profilaktycznego „Bezpieczny Przedszkolak”. W podsumowaniu uczestniczyły dzieci, opiekunowie oraz przedstawiciele placówek oświatowych. W trakcie uroczystości została przedstawiona również wystawa prac plastycznych wszystkich nagrodzonych laureatów.

Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego w roku szkolnym 2017/2018 wyszła z inicjatywą kontynuacji pilotażowego, partnerskiego programu profilaktycznego "Bezpieczny Przedszkolak" kierowanego do dzieci w wieku przedszkolnym.
W programie wzięło udział 13 placówek przedszkolnych z terenu Goleniowa, Wałcza i Pyrzyc. Głównym celem realizacji V edycji programu było nabywanie przez dzieci umiejętności prawidłowego zachowania się w trudnych sytuacjach na terenie przedszkola oraz poza nim. Zaszczepienie wśród najmłodszych elementarnych zasad bezpieczeństwa, poznanie przez nich przydatnych numerów alarmowych, ćwiczenie umiejętności korzystania z nich oraz nabywanie umiejętności bezpiecznego i właściwego zachowania się w różnych problemowych sytuacjach życia przyczyni się w przyszłości do stosowania właściwych postaw i uniknięcia zagrożeń.


Przedszkola, które przystąpiły do Programu "Bezpieczny Przedszkolak" prowadziły w ciągu roku  szkolnego cykl zajęć wg stworzonego przez siebie pomysłu i konspektu. Zajęcia wspierane były prelekcjami o bezpieczeństwie, przeprowadzonymi przez funkcjonariuszy Policji podczas których były rozdawane materiały profilaktyczne w postaci zawieszek odblaskowych. Zastosowane ćwiczenia stworzyły dzieciom możliwość nabywania prawidłowych nawyków i umiejętności radzenia sobie w obliczu zagrożenia. Natomiast zaaranżowane scenki umożliwiły maluchom poznanie przydatnych numerów alarmowych.


W ramach programu najmłodsi uczestnicy przygotowali prace plastyczne odzwierciedlające zdobytą wiedzę w obszarze bezpieczeństwa. Dowolność, a tym samym różnorodność form wykonania przedmiotowych prac pozwoliły na wyłonienie 11 laureatów konkursu.


Laureatami Certyfikatu honorowego tytułu „Bezpiecznego Przedszkola” są:

 

 • 1. Niepubliczne Artystyczne Przedszkole „Kraina Fantazji” w Nowogardzie,
 • 2. Przedszkole Publiczne w ZSP w  Mostach,
 • 3. Przedszkole Publiczne nr 2 im. Wandy Chotomskiej w Goleniowie,
 • 4. Publiczne Przedszkole nr 9 „Bajka” w Wałczu,
 • 5. Przedszkole Publiczne w Brzezinie.


Wydział Prewencji KWP w Szczecinie

 • V Finał „ Bezpiecznego Przedszkolaka”
 • V Finał „ Bezpiecznego Przedszkolaka”
 • V Finał „ Bezpiecznego Przedszkolaka”
 • V Finał „ Bezpiecznego Przedszkolaka”
 • V Finał „ Bezpiecznego Przedszkolaka”
 • V Finał „ Bezpiecznego Przedszkolaka”
Powrót na górę strony