Zarejestrował je monitoring...zatrzymane na ulicy - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Zarejestrował je monitoring...zatrzymane na ulicy

Data publikacji 26.01.2016

Policjant z Kołobrzegu zatrzymał dwie kobiety, które dokonały licznych kradzieży kieszonkowych w sklepach z używaną odzieżą. Na co dzień funkcjonariusz zajmuje się prowadzeniem postępowań i w tym przypadku dobrze znany był mu wizerunek tych sprawczyń. 58 i 59- latka usłyszały po siedem zarzutów ale jak zaznaczają mundurowi sprawa jest rozwojowa.

Kilka dni temu policjant z Kołobrzegu  będąc w centrum miasta w pewnym momencie zauważył kobiety, które były mu znane z monitoringu zabezpieczonego w sprawie licznych kradzieży w sklepach.


Funkcjonariusz po chwili zobaczył jak jedna z nich wyrzuca do śmietnika owinięty przedmiot.  Jak się potem okazało był to portfel skradziony w sklepie. Po chwili  policjant zatrzymał obie panie informując o konieczności wyjaśnienia spraw związanych z kradzieżami.


Podczas dalszych czynności policjanci udowodnili kobietom siedem takich kradzieży. 58- 59 - latka obie mieszkanki Białogardu przyznały się do tych czynów. Sprawczynie dobrze znane są organom ścigania. Jak ustalili mundurowi kobiety kilka lat temu  w Koszalinie  dokonały kilkadziesiąt takich kradzieży.


To nie koniec jednak tej sprawy. Policjanci wyjaśniają, czy kobiety mogły dokonać jeszcze innych przestępstw i nie wykluczają, że usłyszą kolejne zarzuty. To przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Ładowanie odtwarzacza...