Aktualności

Konkurs " Dzielnicowy Roku 2018” - rozstrzygnięty!

Data publikacji 23.06.2018

XI Finał Eliminacji Wojewódzkich Zawodów Policjantów Dzielnicowych "Dzielnicowy Roku" - zakończony. Dzielnicowi oraz kierownicy rewirów dzielnicowych reprezentujący komendy miejskie i powiatowe z zachodniopomorskiego rywalizowali o miano Dzielnicowego Roku 2018.

Do tegorocznego Finału Eliminacji Wojewódzkich zakwalifikowali się najlepsi dzielnicowi, którzy zostali wyłonieni na podstawie wyników pierwszego etapu eliminacji, który odbył się w ich macierzystych jednostkach i składał się z testu wiedzy.

Startujący w konkursie dzielnicowi zmagali się w trzech konkurencjach. Pierwszą z nich był sprawdzian  wiedzy zawodowej, składający się z testu, druga konkurencja to symulacyjna dotyczącej przyjęcia interesanta a trzecia – sprawdzian umiejętności strzeleckich.

Najlepszym Dzielnicowym w województwie zachodniopomorskim okazał się: sierż. Piotr Pragier z Komendy Powiatowej w Pyrzycach, na drugim miejscu uplasowała się st. sierz. Agnieszka Roman z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu, natomiast trzecie miejsce zajął asp.szt. Ireneusz Kozicz z Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie.


Natomiast najlepszym kierownikiem Rewiru Dzielnicowych okazali się:

  • asp. Wojciech Derenowski z Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie,

  • asp. Tomasz Czarnecki też z Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie,

  • st.asp. Piotr Palicki z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.


Konkurs jest formą doskonalenia zawodowego policjantów pełniących służbę dzielnicowego. Funkcjonariusze  w ten sposób poszerzają swoją wiedzę i doskonalą umiejętności, aby  jak najlepiej pomagać i służyć społeczeństwu.

Policjanci, którzy zajęli dwa czołowe miejsca reprezentować będą nasz garnizon  w  Ogólnopolskim Finale Zawodów Policjantów Dzielnicowych " Dzielnicowy Roku" w Szkole Policji w  Katowicach, który odbędzie się w w dniach 23-26 października 2018 r.

Uroczyste zakończenie zawodów, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie ul. Wały Chrobrego 4, w dniu 29 czerwca 2018 r.


Zespół Prasowy KWP KWP w Szczecin / AG

Powrót na górę strony