Nietrzeźwy bez uprawnień przewoził ciężarną kobietę - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Nietrzeźwy bez uprawnień przewoził ciężarną kobietę

Ponad trzy promile alkoholu w organizmie miał 34 - letni kierowca opla, który został zatrzymany do kontroli przez goleniowskich funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego. W trakcie interwencji policjanci ustalili również, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Ponadto w czasie lekkomyślnej przejażdżki, kierujący przewoził swoją ciężarną partnerkę, która znajdowała się w 7 miesiącu ciąży.

Policjanci goleniowskiej drogówki, pełniąc służbę na terenie gminy Maszewo zatrzymali do  kontroli drogowej  pojazd marki Opel jadący ulicą Jedności Narodowej w Maszewie.

Kierujący pojazdem, pomimo wyraźnych sygnałów dawanych przez funkcjonariuszkę policji, nie zatrzymał się, przyśpieszył i skręcił w boczną drogę.


Po krótkim pościgu kierujący zatrzymał się, usprawiedliwiając się policjantom tym, że nie zatrzymał się do kontroli, gdyż jest pijany i nie posiada uprawnień.
W czasie swojej przejażdżki 34 - latek nie był sam, tuż obok niego na miejscu pasażera siedziała jego partnerka, będąca w 7 miesiącu ciąży.


Kierujący za swoje wykroczenia został ukarany mandatem karnym. Dodatkowo przeciwko nieodpowiedzialnemu mężczyźnie wszczęto postępowanie karne.
Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia, nie zatrzymanie się do kontroli drogowej zagrożone jest karą do 5 lat pobawienia wolności.


sierż.szt. Anna Dygas /AG