Aktualności

Zatrzymany za rozbój na wolontariuszce

Data publikacji 27.01.2016

Policjanci z Niebuszewa zatrzymali 32- latka, który podczas Finału WOŚP dokonał rozboju na wolontariuszce zbierającej pieniądze na Orkiestrę. Sprawca najpierw wrzucił monety do puszki a następnie odpychając nastolatkę i przewracając ją na schody zabrał puszkę z datkami. 32- latek usłyszał zarzut rozboju. Dziś Sąd ma podjąć decyzję w sprawie tymczasowego aresztowania. Za rozbój grozi sprawcy do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na  Niebuszewie dwie nastolatki zbierały pieniądze na Orkiestrę. Po południu wchodząc do sztabu podszedł do nich mężczyzna, który wrzucił monetę a następnie przewrócił 17- latkę na schody i zabrał puszkę. Sprawca uciekł w nieznanym kierunku.


Policjanci natychmiast zajęli się tą sprawą. Ich praca polegała na ustaleniu, kto dokonał tego przestępstwa. Analiza zabranego materiału przez kryminalnych z Niebuszewa doprowadziła do zatrzymania 32- latka, który jak się okazało jest sprawcą tego rozboju.


Mężczyzna usłyszał zarzut rozboju. Przyznał się do tego czynu i złożył wyjaśnienia.


Sprawca był już wcześniej notowany za kradzieże oraz rozbój. Sąd po zapoznaniu się z materiałami sprawy ma dziś podjąć decyzję o  tymczasowym aresztowaniu dla 32- latka.
Za rozbój mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony