Aktualności

Policjanci będą dbali o bezpieczeństwo na festiwalu "Sunrise 2018"

Data publikacji 27.07.2018

W dniach 27-29 lipca w Kołobrzegu odbędzie się jeden z największych w Polsce festiwali muzyki elektronicznej "Sunrise 2018". Jest to już 16 edycja. Do zabezpieczenia imprezy skierowano ponad 450 policjantów. Zachodniopomorskich funkcjonariuszy wspierać będą również mundurowi z innych województw a także funkcjonariusze z innych podmiotów jak Straż Graniczna, Inspekcja Transportu Drogowego, Służba Więzienna, Straż Miejska czy też Urząd Celno- Skarbowy.

Już od dłuższego czasu policjanci przygotowują się do zabezpieczenia tej imprezy. Szczegółowo zostały opracowane plany operacji związanej z bezpieczeństwem uczestników, mieszkańców i wczasowiczów. Zarówno pod kątem zabezpieczenia samej imprezy jak też dojazdu do Kołobrzegu. Również policjanci z służb kryminalnych przeprowadzili analizę pod kątem ewentualnych zagrożeń jakie mogą wystąpić podczas takiego festiwalu.  Ale też istotnym w takiej operacji jest przygotowanie logistyczne, zapewnienie miejsc noclegowych dla wspierających nas policjantów, przygotowanie łączności oraz wsparcia technicznego.    

Policjanci już na drogach województwa będą sprawdzali i kontrolowali osoby jadące na festiwali tak aby wszyscy bezpiecznie dotarli na miejsce imprezy. Również w czasie jej trwania patrole umundurowane jak i nieumundurowane będą patrolowały okolice dbając o ład i porządek publiczny.

W zabezpieczeniu tej imprezy zachodniopomorskich policjantów wspierać będą funkcjonariusze z innych garnizonów. Już przyjechali funkcjonariusze z Bydgoszczy i Poznania.

Ponadto dziś w Komendzie Powiatowej Policji w Kołobrzegu odbędzie się odprawa do zabezpieczenia imprezy, gdzie odpowiedzialni za poszczególne etapy składać będą meldunki gotowości do działań.

 

podkom. Anna Gembala

  • Policjanci będą dbali o bezpieczeństwo na festiwalu "Sunrise 2018"
  • Policjanci będą dbali o bezpieczeństwo na festiwalu "Sunrise 2018"
  • Policjanci będą dbali o bezpieczeństwo na festiwalu "Sunrise 2018"
Powrót na górę strony