Aktualności

Rozpoczęły się krajowe działania kontrolno – prewencyjne pn” Tir ”.

Okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu głównie na drogach ekspresowych i autostradach. Aby zapewnić płynność ruchu na tych odcinkach podczas wyjazdów i powrotów z letniego wypoczynku od dziś prowadzone na drogach będą wzmożone działania kontrolno – prewencyjne pn.” Tir”. Akcja prowadzona jest na terenie całego kraju do odwołania.

Działania prowadzone będą od poniedziałku do niedzieli w godzinach 6:00- 22:00.
Ukierunkowane są głównie wyeliminowaniu niebezpiecznych zachowań na drodze a w szczególności egzekwowania od kierujących samochodami ciężarowymi przestrzegania zakazów wyprzedzania określonymi znakami drogowymi na drogach ekspresowych czy też autostradach.
Policjanci zapowiadają, że nie będzie taryfy ulgowej również dla kierowców, którzy swoim zachowaniem tamują ruch lub go utrudniają.
Działania te mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zapewnić płynność ruchu na ciągach komunikacyjnych.

Akcja rozpoczęła się dziś od godz. 6:00 i prowadzona jest na terenie województwa zachodniopomorskiego na terenie jednostek, przez które przebiegają drogi ekspresowe i autostrada.
Swoim zasięgiem obejmą ciągi komunikacyjne w Szczecinie, powiecie polickim, świnoujskim, gryfińskim, pyrzyckim, myśliborskim, goleniowskim , kamieńskim i stargardzkim.


Zespół Prasowy KWP w Szczecinie / IK

  • Rozpoczęły się krajowe działania kontrolono – prewencyjne pn” Tir”.
    Rozpoczęły się krajowe działania kontrolono – prewencyjne pn” Tir”.