Aktualności

Podsumowanie policyjnych działań podczas Pyromagic 2018

Data publikacji 13.08.2018

W weekend odbyła się XI edycja Festiwalu Sztucznych Ogni Pyromagic Szczecin 2018. Policjanci ze wszystkich policyjnych pionów dbali o bezpieczeństwo uczestników imprezy. Dzięki temu festiwal oraz imprezy towarzyszce przebiegały bez zakłóceń i poważniejszych wydarzeń kryminalnych.

W sobotę godzinach nocnych zakończyła się policyjna akcja, w czasie której szczecińscy policjanci dbali o bezpieczeństwo zainteresowanych festiwalem. Przez minione dwie doby utworzonych zostało kilkanaście posterunków przesiewowo-blokadowych  na trasach wiodących na Wały Chrobrego, gdzie po południu, wieczorem i w nocy, odbywały się kontrole bagażu oraz legitymowania.  

W komisariatach wzmocnione zostały dyżury zdarzeniowe, a policjanci z ruchu drogowego zabezpieczali drogi  m.in. kontrolowali  stan trzeźwości kierujących i dynamicznie reagowali w celu  na zapewnienia płynności ruchu.
Kierowcy, zdążyli się już przyzwyczaić do tego, że co roku z powodu pokazów sztucznych ogni dla bezpieczeństwa zamykana jest Trasa Zamkowa.  Jak w poprzednich latach taki i tym razem wykazali się dużą wyrozumiałością.

Policjanci  w celu zapewnienia bezpieczeństwa udającym się na pokaz sztucznych ogni pełnili służbę na wyznaczonych posterunkach wspólnie z funkcjonariuszami innych służb mundurowych.  Nie tylko informowali o zmianach w organizacji ruchu wprowadzonych na czas imprezy, ale również dbali o to, aby po jej zakończeniu każdy uczestnik i kierujący mógł sprawnie opuścić teren imprezy  i bezpiecznie dotrzeć do domu.
Pomimo ogromnej ilości pojazdów, udało się sprawnie i bez większych problemów wyjechać z Wałów Chrobrego czy Łasztowni, po zakończeniu pokazu fajerwerków.
Policjanci w sumie przeprowadzili ponad 1100 kontroli przesiewowych.  Zatrzymane zostały osoby kierujące w stanie nietrzeźwości oraz dwie osoby poszukiwane w celu osadzenia w areszcie śledczym.

zespół prasowy KWP w Szczecinie/AG

  • Podsumowanie policyjnych działań podczas Pyromagic 2018
  • Podsumowanie policyjnych działań podczas Pyromagic 2018
  • Podsumowanie policyjnych działań podczas Pyromagic 2018
  • Podsumowanie policyjnych działań podczas Pyromagic 2018
Powrót na górę strony