Aktualności

Kolejne działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa - na zachodniopomorskich drogach

Od 14 do 16 sierpnia zachodniopomorscy policjanci będą prowadzić działania na terenie naszego województwa pn.” Bezpieczny sierpień” Działania te będą prowadzone na terenie całego kraju pod kątem poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zminimalizowania występujących zagrożeń. Na kierujących czekają: działania - Kaskadowy pomiar prędkości, działania – Prędkość i działania – Alkohol i narkotyki.

W dniach od 14-16 sierpnia  spodziewany jest  wzmożony ruch pojazdów na głównych ciągach komunikacyjnych zarówno na terenie naszego województwa jaki i drogach całego kraju. Spowodowane to jest zarówno zmianami turnusów wśród wczasowiczów oraz możliwością wydłużenia weekendu  z uwagi na wolny od pracy dzień przypadający 15 sierpnia.  
W związku z powyższy planowane są policyjne akcje tj. : krajowe działania obejmą dwa dni tj. 14 sierpnia  ( wtorek ) działania  pk „ Kaskadowy pomiar prędkości”,  natomiast 16 sierpnia  ( czwartek) działania pk „ Alkohol i narkotyki”. W dniu 15 sierpnia  przeprowadzone zostaną tylko na terenie naszego województwa działania pk „ Prędkość”.

Na drogach województwa zachodniopomorskiego od 1 stycznia do 5 sierpnia  doszło do 606 wypadków drogowych, w których zginęły 72 osoby a 697 zostało rannych.
Zintensyfikowane działania mają przede wszystkim wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na drogach i  ograniczyć występowanie wypadków w ruchu drogowym na trasach przemieszczania się podróżnych w kierunku centrum kraju i z powrotem.
Policjanci będą kontrolować kierujących pod kontem stanu trzeźwości i środków działających podobnie jak alkohol. Będą reagować na wykroczenia i przestępstwa drogowe będące głównymi przyczynami wypadków drogowych. Szczególną uwagę policjanci będą zwracać na zachowania kierujących w rejonie przejść dla pieszych.
Ponadto funkcjonariusze będą kontrolować kierujących motocyklami oraz rowerzystów i sprawdzać stan techniczny ich pojazdów.

Zespół Prasowy KWP w Szczecinie /asp. szt. Irena Kornicz

  • Kolejne działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa - na zachodniopomorskich drogach
    Kolejne działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa - na zachodniopomorskich drogach