Aktualności

Wybił szybę w busie, którym podróżowali kibice, jest już po zarzucie i odpowie przed sądem

Data publikacji 24.08.2018

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców z KWP w Szczecinie ustalili i zatrzymali sprawcę wybicia szyby w busie przewożącym kibiców małopolskiego klubu piłkarskiego, którzy po zakończonym meczu wracali do swoich miejscowości

Kilka dni temu po meczu piłkarskim w Szczecinie, w czasie przejazdu kibiców klubu  z innego województwa przez teren  powiatu polickiego, w miejscowości Przecław, w stronę jadącego  pojazdu z drużyną gości, został rzucony kamień.  Po tym zdarzeniu, kilka zamaskowanych osób oddaliło się w stronę pobliskiego osiedla.
W busie m-ki Mercedes znajdowało się 26 osób. Na szczęście nikt z podróżujących nie doznał żadnych obrażeń ciała, natomiast uszkodzona została szyba pojazdu.

Po zebraniu w tej sprawie informacji  „kryminalni” z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie zwalczający przestępczość pseudokibiców szybko ustalili dane jednego ze sprawców. Został on zatrzymany i doprowadzony do komisariatu w Mierzynie, gdzie policjanci dochodzeniowo – śledczy przesłuchali go i przedstawili mu zarzut.

19-letni mieszkaniec Przecławia usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Mężczyzna przyznał się do czynu i poddał się  tzw. samoukaraniu, czyli wnioskował o wydanie wyroku bez przeprowadzania rozprawy
Za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Powrót na górę strony