Aktualności

Powrót do szkoły – ruszają policyjne prelekcje nie tylko o bezpieczeństwie na drodze...

Data publikacji 30.08.2018

Nieubłaganie wakacje dobiegają końca i rozpoczyna się nowy rok szkolny 2018/2019. Po beztroskim wypoczynku, dla dzieci i młodzieży nadszedł czas nauki. Dla Policji Zachodniopomorskiej wrzesień to miesiąc, w którym funkcjonariusze w sposób szczególny troszczą się o najmłodszych mieszkańców naszego województwa. Uczniów na zajęciach będą odwiedzać policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Wydziału Prewencji. Jedni i drudzy podczas prowadzonych prelekcji będą uczyć dzieci i młodzież bezpiecznych zachowań oraz przestrzegać ich przed zagrożeniami.

Już od 3 września funkcjonariusze naszego garnizonu ruszają do wszystkich szkół ze szczególną misją – nauką o bezpieczeństwie. Poza tematem jak bezpiecznie dotrzeć na zajęcia a następnie z nich wrócić, skierowanym głównie do najmłodszej części szkolnej społeczności, policjanci nie zapominają o problemach i pokusach, na które narażona jest młodzież.

Poza nikotyną i alkoholem szczególnie niebezpieczne są narkotyki i „dopalacze”. Młodzi ludzie sięgają po używki szukając ucieczki od szarej rzeczywistości. Na te zachowania może mieć wpływ nie tylko środowisko domowe ale i szkolne. Część dzieci i młodzieży używa narkotyków po prostu z chęci odurzenia się lub z ciekawości i tu właśnie zaczyna się rola, którą rokrocznie policjanci zachodniopomorscy sumiennie wypełniają odwiedzając wszystkie placówki oświatowe. Z ich uczniami funkcjonariusze przeprowadzają spotkania, podczas których będą rozmawiać z dziećmi i młodzieżą o zagrożeniach, jakie z wynikają z zażywania takich substancji.

Ważną kwestią jaką uświadamiać będą policjanci uczniom będą również zagadnienia dotyczące przemocy w szkole, przemocy rówieśniczej oraz niezagrożeń występujących w cyberprzestrzeni a dopełnieniem szerokiego panelu profilaktycznych działań funkcjonariuszy zachodniopomorskich będzie organizowanie edukacyjnych spotkań z rodzicami i pedagogami.

Zachodniopomorska Policja życzy wszystkim uczniom bezpiecznego i szczęśliwego powrotu do szkoły!

 

Wydział Prewencji KWP w Szczecinie / IK

Powrót na górę strony