Okradała pacjentów - usłyszała 14 zarzutów - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Okradała pacjentów - usłyszała 14 zarzutów

Data publikacji 29.01.2016

Zebrany przez policjantów z Dąbia materiał dowodowy pozwolił na postawienie 40 - letniej sprawczyni aż 14 zarzutów dotyczących kradzieży i przywłaszczenia. Kobieta w kilku szczecińskich szpitalach okradała pacjentów i personel. Wykorzystując chwilową nieobecność osób przeszukiwała szafki, w których przechowywali podręczne rzeczy.

Sprawczyni zabierała pozostawione tam  telefony komórkowe i  portfele z  pieniędzmi, dokumentami oraz  kartami bankomatowymi. Sprawa ma charakter rozwojowy.


Dwa dni temu policjanci z Dąbia otrzymali zgłoszenie z jednego ze szczecińskich szpitali, iż pacjenci ujęli kobietę, która pod nieobecność chorych w sali przeszukiwała ich szafki. Szybka reakcja obywateli zapobiegła kradzieży.


40 - letnia mieszkanka  powiatu gryfińskiego została przewieziona do komisariatu.  Kryminalni z Dąbia wiążąc fakt obywatelskiego ujęcia z wcześniejszymi zgłoszeniami o kradzieżach w szpitalu ustalili, że kobieta ta może mieć związek z tymi sytuacjami.


Praca operacyjna mundurowych  wykazała, iż 40 - latka od ponad półtora roku  zajmowała się przestępczym procederem.  Sposób działania kobiety we wszystkich przypadkach był podobny. Sprawczyni wchodziła do szpitali  i pod nieobecność przebywających tam osób zabierała pozostawione rzeczy lub  przeszukiwała  szafki pacjentów zabierając telefony komórkowe  i portfele z dokumentami, kartami bankomatowymi oraz  pieniędzmi.


Na podstawie przyjętych zgłoszeń na Policję funkcjonariusze z Dąbia już postawili kobiecie 14 zarzutów dotyczących kradzieży i przywłaszczenia. Pracujący nad sprawą mundurowi  twierdzą, że sprawa ma charakter rozwojowy, nie wykluczone, że kobieta usłyszy kolejne zarzuty.


Zebrany w sprawie materiał dowodowy wykazuje, że 40 - latka popełniała przestępstwa  w okresie  od lutego 2014 do października 2015r. Za popełnione przestępstwa może jej grozić do 5 lat pozbawienia wolności. Kobieta  znana jest policji, była już notowana za podobne przestępstwa.

 

st. asp. Irena Kornicz