Wspólny cel – WIZJA ZERO!!! - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Wspólny cel – WIZJA ZERO!!!

LICZBA „0”- czyli zero wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – taki cel przyświeca 19 września wszystkim krajom europejskim, a to wszystko w związku z kolejną edycją projektu EDWARD.

Od dnia 16 września trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, w ramach którego odbywają się także działania EDWARD czyli Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach. EDWARD już po raz kolejny odbył się też w Szczecinie. Funkcjonariusze szczecińskiej drogówki przy aktywnym udziale uczniów z SP nr 37 w Szczecinie przeprowadzili działania skierowane do mieszkańców naszego miasta. Na początek policjanci wspólnie z dziećmi przeszli ulicami miasta. Uczniowie trzymali przygotowane przez siebie transparenty i plakaty promujące to wydarzenie. Później wspólnie, przy udziale pracowników UM w Szczecinie wzięli udział w rozdawaniu pieszym, rowerzystom i kierującym pojazdami mechanicznymi, gadżetów promujących bezpieczeństwo. Dzieci przy tym przypominały o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze. Wszyscy byli mile zaskoczeni i z wielkim uśmiechem na twarzy przyjmowali niespodzianki. Na koniec utworzyli z dłoni liczbę „ 0” – czyli zero wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym.

Projekt EDWARD to także prowadzone jednocześnie z działaniami profilaktycznymi działania „Prędkość”. Funkcjonariusze dyscyplinują kierujących, którzy bagatelizują ograniczenia prędkości. Nadal bowiem niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, to jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.

 

asp. szt. Kucharska Marta