Aktualności

Awantura, posiadanie narkotyków i próba przekupienia funkcjonariuszy – zarzuty dla dwóch mężczyzn

Data publikacji 21.09.2018

Szczecińscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn po awanturze na klatce schodowej. Okazało się, że jeden z nich miał narkotyki, a drugi podczas interwencji proponował policjantom wręczenie łapówki.

O pomoc policjantów poprosili mieszkańcy jednego z bloków na Gumieńcach, gdzie miało dojść do szarpaniny pomiędzy dwoma młodymi mężczyznami. Po przyjeździe na miejsce interweniujący zastali jednego z nich na klatce schodowej. Czuć było od niego alkohol, a jego stan wymagał wezwania służb medycznych na miejsce.

Drugi z mężczyzn przebywał na zewnątrz budynku. Był on przytrzymywany, przez jak się później okazało policjanta, który był po służbie. Funkcjonariusz z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie w czasie wolnym zareagował, ponieważ chciał udaremnić ucieczkę jednego z awanturników.

Zatrzymanym okazał się 29-latek, który zachowywał się agresywnie w stosunku do interweniujących. Gdy jego wysiłki uwolnienia się nic nie dały, w czasie zakładania kajdanek zaproponował policjantom 10 tys. zł w zamian za odstąpienia od zatrzymania.

Na drugi dzień 29-latek usłyszał zarzuty usiłowania wręczenia korzyści majątkowej policjantom, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór.

Drugi z mężczyzn po udzieleniu pomocy medycznej, usłyszał zarzuty posiadania narkotyków, za co grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

 

kom. Mirosława Rudzińska

 

Powrót na górę strony