Policjanci zabezpieczyli ćwierć kilograma marihuany - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Policjanci zabezpieczyli ćwierć kilograma marihuany

Data publikacji 31.01.2016

Praca operacyjna funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego KWP w Szczecinie doprowadziła do zatrzymania 24- latka, u którego w wynajmowanym mieszkaniu zabezpieczyli ćwierć kilograma marihuany. Mieszkaniec Szczecina dodatkowo odpowie również za niestosowanie się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Za popełnione przestępstwa może mu grozić do 8 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z KWP w Szczecinie na podstawie zebranych informacji wytypowali mężczyznę podejrzewanego o posiadanie środków odurzających. Ustalili jego miejsce pobytu a następnie pojechali pod wskazany adres. W wynajmowanym przez 24- latka mieszkaniu mieszczącym się na Osiedlu Zawadzkiego w Szczecinie policjanci zabezpieczyli blisko ćwierć kilograma suszu roślinnego.

Mężczyzana został zatrzymany a następnie przewieziony do policyjnego aresztu. Natomiast zabezpieczone w mieszkaniu środki odurzające przesłane zostały do badań laboratoryjnych.

Na podstawie zebranego przez policjantów z Pogodna materiału dowodowego 24- latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających, zagrożony karą od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Ponadto funkcjonariusze postawili mężczyźnie jeszcze jeden  zarzut, tym razem za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu kierowanie pojazdami.

Prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór Policji, zobowiązując go do stawiennictwa 2 razy w tygodniu w jednostce Policji.

O wysokości wymiaru kary dla 24-letniego mieszkańca Szczecina wkrótce zadecyduje sąd. 

st.asp. Irena Kornicz