Aktualności

Wekendowe działania szczecińskiej drogówki "Bezpieczne Ferie 2016".

Data publikacji 31.01.2016

W okresie ferii zimowych wzrasta zagrożenie bezpieczeństwa dzieci, młodziezy oraz osób udających się na zasłużony wypoczynek. Początek lutego, to okres w którym w województwie zachodniopomorskim rozpoczynają się ferie zimowe, dlatego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie w dniach 30-31.01.2016 r. przeprowadzili działania pod nazwą "Bezpieczne Ferie".

Działania ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa osób podróżujących do miejsc zimowego wypoczynku. Szczegółową kontrolą zostały objęte autobusy, sprawdzano ich stan techniczny oraz obowiązkowe wyposażenie. Policjanci zwracali także uwagę na sposób przewożenia pasażerów, prędkość pojazdów oraz stan trzeźwości kierujących.

Podczas kontroli policjanci przypominali o dostosowaniu prędkości do istniejących warunków ruchu oraz o właściwym rozmieszczeniu bagażu w pojeździe, tak by nie zagrażał on pasażerom w sytuacji gwałtownego hamowania. Funkcjonariusze zachęcali także do robienia przerw podczas długiej monotonnej podróży. Kilkanaście minut przerwy na tzw. rozprostowanie kości, pozwoli odpocząć kierującemu i zregenerować siły na dalsze kilometry. Zachowanie tych kilku prostych zasad pomoże bezpieczne dotrzeć do zaplanowanego celu podróży.

  • kontrole autokarów
    kontrole autokarów
  • kontrole WRD
    kontrole WRD
  • kontrole drogówki
    kontrole drogówki

W trakcie działań uczestnikom ruchu zostały przekazane tzw. "noże życia" niezbędne w sytuacji gdy dochodzi do wypadku drogowego i nie ma możliwości odpięcia pasów bezpieczeństwa. Najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego otrzymali od policjantów ze szczecińskiej drogówki pancerniki, które będą przypominały i zachęcały do korzystania z fotelików bezpieczeństwa i zapinania pasów.


sierż. szt. Karolina Rykaczewska WRD KMP w Szczecinie  / IK

 

Powrót na górę strony