Aktualności

Sprawca ataków na kobiety trafił za kraty

Data publikacji 04.02.2019

Policjanci z Wałcza zatrzymali 20-latka, który napadał na starsze panie. Mężczyzna usłyszał kilka zarzutów w tym rozboju i uszkodzenia ciała. Wczoraj został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Sprawca był już wcześniej karany.

Zdarzenia miały miejsce na terenie miasta w godzinach popołudniowych. W ciągu trzech tygodni poszkodowane zostały cztery kobiety. Sprawca za każdym razem działał podobnie. Uderzając w głowę, zabierał torebkę. Pokrzywdzone traciły dokumenty, karty płatnicze, telefony i pieniądze. Jedna z kobiet, w wyniku wyszarpnięcia torebki utraciła równowagę i przewróciła się, doznając obrażeń, w następstwie których trafiła do szpitala.

Policjanci od chwili pierwszego ataku, natychmiast podjęli działania, celem zidentyfikowania sprawcy i jego zatrzymania. Dzięki ich intensywnej pracy w miniony weekend mężczyzna został zatrzymany.

W prokuraturze przedstawiono napastnikowi w warunkach recydywy zarzuty rozboju, uszkodzenia ciała i kradzieży. Zagrożenie karą wynosi nawet 15 lat pozbawienia wolności. Sprawa trafiła do sądu, gdzie zapadła decyzja o aresztowaniu sprawcy na trzy miesiące.


asp. Beata Budzyń

Powrót na górę strony